Realizacje

Wiadukt w Łodzi

Nazwa zadania: „Remont wiaduktu stalowego w torze nr 35,101,102,72,74 w km 67,132 linii nr 15 Bednary – Łódź Kaliska nad ulicą Legionów w Łodzi”

Lokalizacja: Łódź

Zamawiajacy: PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.

Wartość kontraktu: 2 130 023,66 PLN

Zakres prac: wykonanego zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji pięciu przęseł stalowych wraz z balustradami, osłonami przeciwporażeniowymi oraz kratami pomostowymi. Dokonano wymiany nawierzchni torowisk zgodnie z Id-1 na dojazdach, wymieniono wszystkie mostownice na obiekcie oraz wykonano zabudowę z blach przeciwwykolejnicowych. Dodatkowo przeprowadzono remont ścian, ław podłożyskowych oraz gzymsów przyczółków wiaduktu, prace dotyczyły również przejścia podziemnego pod obiektem. Zniszczone rury spustowe zostały wymienione na nowe, wiadukt uszyniono za pomocą ogranicznika niskiego napięcia. Remont został przeprowadzony etapowo ze względu na konieczność utrzymania ciągłości ruchu na linii kolejowej nr 15 oraz na drodze wojewódzkiej pod wiaduktem wraz z torowiskiem tramwajowym.

Referencje >>

 W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.